doorinplus- szklane zabudowy balkonów i tarasów, systemy ramowe i bezramowe.

balkony

 
 
 

Doorinplus proponuje Państwu zabudowy balkonów z szerokiej gamy technologii oferowanych na rynku europejskim. W naszej ofercie znajdują się zarówno systemy ramowe jak i bezramowe - nowoczesne i funkcjonalne o wysokiej jakości i przyjaznych parametrach eksploatacyjnych.

   

 • balkony SUNFLEX

  Niemiecki system Sunflex to jeden z najnowocześniejszych systemów zabudowy balkonów na rynku europejskim. W tej technologii proponujemy Państwu balkony bezramowe, w których po zsunięciu i otwarciu wszystkich szyb uzyskujemy przestrzeń całkowicie wolną bez jakichkolwiek słupków pomocniczych. Podstawową zaletą tego systemu jest również wygląd balkonu przy pełnym zamknięciu. Brak profili pionowych pozwala uzyskać efekt jednej tafli szklanej, stanowiącej ścianę balkonu. Ze względu na możliwość przesuwania szyb przez naroża balkonu, taki efekt można uzyskać również w przypadku balkonów kilkuściennych oraz łukowych. Stosowane szyby wykonywane są na specjalne zamówienie z bezpiecznego hartowanego szkła. Nowoczesny, a jednocześnie praktyczny i funkcjonalny styl to domena tego systemu.

 

sunflex

 

sunflex

 • balkony PLUS

  Jest to szwedzki system zabudowy balkonów, również bezramowy (szkło bez profili pionowych), oferujący wszystkie zalety systemu SUNFLEX oprócz możliwości przesuwania szyb przez naroża balkonu. Nie jest więc możliwe zabudowanie tym systemem balkonów wielokątnych i łukowych. System ten oferowany jest jednak za niższą cenę, co znacząco wpływa na jego popularność wśród odbiorców.

  Oba wyżej wymienione systemy oferują użytkownikom wiele dodatkowych korzyści:

 • zajmują bardzo mało miejsca na barierce balkonu - wszystkie szyby przesuwają się w pojedynczej szynie.

 • wszystkie szyby otwierają się do wnętrza balkonu w uprzednio zaprojektowanym miejscu - bardzo łatwe i bezpieczne jest mycie wewnętrznej i zewnętrznej powierzchni szyb

 • po odpowiednim przesunięciu poszczególnych szyb możliwe jest uzyskanie dowolnej wielkości i ilości szczelin wentylacyjnych między szybami bez obawy o zniszczenie systemu nawet przy wietrznej pogodzie.

 • stanowią trudną do pokonania zaporę dla złodziei - otwarcie systemu możliwe jest tylko od wewnątrz, a rozbicie grubej hartowanej szyby nie jest łatwe i powoduje duży hałas.

 

balkon PLUS

 

balkon PLUS-na górze, raumplus-na dole

 • balkony COPAL

  Aluminiowy system Copal to również system skandynawski. Powstał on z myślą o nabywcach, którzy poszukują bardzo prostego w budowie, lekkiego i trwałego produktu o wysokich walorach estetycznych i użytkowych. Charakterystycznymi cechami tego systemu jest umieszczenie szyby w ramie wykonanej z konstrukcyjnych profili aluminiowych, jak również możliwość przesuwania elementów okiennych tylko po prostoliniowych, kilkutorowych szynach. Prostota budowy, łatwość montażu i niska cena znajdują mu wielu klientów.

 • balkony RAUMPLUS

  Niemiecki system raumplus, prócz garderob, szaf, czy ścianek działowych, ma swoje zastosowanie w zabudowach balkonów. Jest to unikalny w skali światowej samonośny system zabudowy balkonów z integralną przesuwaną częścią dachową. Bardzo lekki, wytrzymały, bardzo prosty w obsłudze pozwala na zabudowę balkonów, które nie mają nad sobą betonowego sufitu. Równie często wykorzystać można system raumplus do budowania w pełni oszklonych tarasów, czy też oranżerii. Boczne ściany zabudowy mogą być również szklanymi elementami w aluminiowej lekkiej konstrukcji, co zapewnia łatwość obsługi i maksymalny dopływ światła do wnętrza zabudowy. Specyfika systemu wymaga w każdym przypadku wykonania precyzyjnego projektu, dając w konsekwencji wiele satysfakcji z użytkowania zabudowy.

 

copal

 

raumplus

Wszystkie wyżej wymienione systemy zabudowy balkonów i tarasów redukują znacznie hałas dochodzący z zewnątrz oraz stanowią doskonałe zabezpieczenie przed kurzem, wiatrem, opadami atmosferycznymi, a także przed uciążliwym często towarzystwem ptaków.